2009 m. rugsėjo 15 d., antradienis

Sveiki visi,

Veikiausiai daugumą nustebinsiu šį internetinį dienoraštį papildydama dabar, praėjus kelioms savaitėms po projekto, tačiau turiu net kelis pasiteisinimus:
1. Laukiau, kol visa naujai įgyta informacija susidėlios į savas vietas, ras savo smegenų vingį;
2. Pirmakursiai pasirodo turi daugiau veiklos nei aš tikėjausi;
3. Blogo pildymas kasdien, aprašant tos dienos įvykius: lankymąsi ministerijų skyriuose, departamentuose, kitose valstybinėse institucijose, mano manymu, tikrai nebuvo pati įdomiausia rašliava skaitantiems.

Bet užteks pasiteisinimų. Pats metas prisistatyti ir pasidalinti įspūdžiais.
Taigi, visų pirma mano vardas Orinta, esu šiaulietė, 1-ojo kurso politikos mokslų studentė Vytauto Didžiojo Universitete, Kaune. Praktiką atlikau Aplinkos ministerijoje ir pagaliau nusprendžiau pasidalinti gerąja patirtimi.
Kad būtų lengviau skaityti, viską susisteminsiu.


Projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ veikla:

Kaip jau žinote, visą savaitę (rugpjūčio 24-28 d.) į LR vyriausybę drauge su valstybės tarnautojais, į darbą keliavo ir 29 abiturientai / pirmakursiai, projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai. Mūsų tikslas buvo kuo geriau pažinti LR vyriausybės veiklą, susipažinti su jos darbuotojais, iškylančiomis problemomis ir pan. Aktyviai šito siekėme: kasdien lankėmės įvairiuose ministerijų departamentuose, jų skyriuose, joms pavaldžiose institucijose. Turėjome galimybę susipažinti su jų darbo specifika, klausti to, kas mums buvo įdomu ir atrodė aktualu.
„Darbuodamasi“ Aplinkos ministerijoje apsilankiau Aplinkos kokybės, Aplinkos strategijos, Europos Sąjungos paramos administravimo, Gamtos apsaugos, Miškų, Statybos ir būsto, Regionų aplinkos apsaugos, Teritorijų planavimo, Urbanistikos ir architektūros departamentuose, Generalinėje miškų urėdijoje. Visur buvome priimtos labai maloniai (sakydama mes, turiu galvoje save ir Gintarę – dar vieną projekto dalyvę, kuri taip pat kaip ir aš didesnį susidomėjimą parodė Aplinkos ministerijai). Taip pat dalyvavau LR Vyriausybės posėdyje, bei pasitarime su Aplinkos ministru Gediminu Kazlausku.

Projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ privalumai:

1. Visiems projekto dalyviams buvo suteikta tikrai šauni galimybė iš arčiau susipažinti su LR Vyriausybės veikla. Bent aš asmeniškai visiškai pakeičiau savo požiūri apie Centrinę mūsų šalies valdžią (ir tikrai į gerąją pusę). Dabar žinau, kad pasirinkusi Politikos studijų kryptį tikrai nesuklydau ir jau netgi žinau, ką norėsiu veikti, po dešimtmečio.

2. Šiame projekte sutikau galybę įdomių žmonių. Kalbu ne tik apie valstybės tarnautojus, bet ir apie projekto dalyvius, kurie yra tikrai protingi, motyvuoti, aktyvūs, turintys ką pasakyti jauni žmonės.

Galiausiai noriu padėkoti šio projekto organizatoriams bei koordinatoriams: Ministro Pirmininko patarėjui Mykolui Majauskui, Vyriausybės kanceliarijos Pozicijų koordinavimo skyriaus vedėjai Ingridai Petraitienei, NMA Asmenybės ugdymo vadovei Linai Danienei, taip pat visiems Aplinkos ministerijos darbuotojams, kurie draugiškai ir labai maloniai sutiko įsileisti mus į savo darbo aplinką, mus visur lydėjusiam Aplinkos ministro patarėjui Andriui Burbai, kuris kantriai aukojo savo laiką ir padėjo mums ieškoti atsakymų į visus iškilusius klausimus, kartais ir pats nevengdamas jų užduoti, taip pat Generalinės miškų urėdijos Teisės ir personalo skyriaus vyr. specialistei Eglei Mankevičienei, kuri paskutinę projekto dieną nuspalvino gražiausiomis gamtos spalvomis: aprodė Varnikių pažintinį taką, Dūkšto ąžuolyną ir, žinoma, visiems 11 projekto dalyvių, drauge gyvenusių Filaretų jaunimo nakvynės namuose Vilniuje!

Labai tikiuosi, kad šis projektas nebus pirmas ir paskutinis, kad ir daugiau politika besidominčių jaunų žmonių turės galimybę iš arčiau pamatyti tai, ką mes pamatėme tą savaitę.


Nuoširdžiai su ilgesiu,
Orinta

2009 m. rugpjūčio 30 d., sekmadienis

Po visko

Savaitė Vyriausybėje baigėsi, o įspūdžiai išsakyti dar ne visi. Net nežinau, ar išvis įmanoma juos visus išrašyti žodžiais, bet pamėginsiu.

Trečiąją dieną Ūkio ministerijoje sudalyvavome rytiniame ministro Dainiaus Kreivio, jo patarėjų ir viceministrų susirinkime. Nors tikėjausi griežtos, darbingos atmosferos, pamačiau visai ką kita – šmaikščios replikos ir visokie minčių ,,perliukai“ liejosi per kraštus, viskas priminė greičiau linksmą draugų susitikimą, nei rimtą posėdį. Žinoma, nenoriu sudaryti įspūdžio, kad ministerijos vadovybė tik geria kavą ir pokštauja – visi reikalai, numatyti posėdžio darbotvarkėje, buvo apsvarstyti iki griežtai numatyto laiko – pusės dešimtos. Ministras išskubėjo į susitikimą, o mes patraukėme į Ūkio strategijos departamentą. Galiu drąsiai sakyti, kad departamento direktorė Živilė Glaveckaitė paliko vieną iš šilčiausių įspūdžių visos stažuotės metu. Supratome, kad dirbdamas valstybės tarnyboje turi nevengti į viską pažvelgti su humoru, ( kitaip neištversi :D ), o jos pareigų atveju svarbu mokėti iš daugybės blogybių rasti kažką gero – vienaip ar kitaip, tai turėtų būti pritaikoma ir kasdieniame gyvenime. Tiesiog ačiū Jums! Po pietų, kaip ir visi projekto dalyviai gavome progą stebėti Vyriausybės posėdį. Nemeluosiu – labai įdomu nebuvo, bent jau susipažinome, kaip viskas vyksta. Tiek.

Ketvirtadienį pradėjome susipažinimu su Prekybos departamento ir Struktūrinių fondų valdymo skyriaus veikla, vėliau keliavome į LEPA - Lietuvos ekonominės plėtros agentūrą, kur mus pasitiko personalo vadovė Melda Ivoškaitė ir visą dieną rūpinosi mūsų užimtumu agentūroje. Pirmiausia gavome progą susipažinti su generaliniu direktoriumi Mantu Nociumi ( ačiū Jums už tikrai šiltą priėmimą! ), vėliau – su Tarptautinės prekybos plėtros, Investicijų skatinimo, Rinkodaros ir komunikacijos departamentų darbu. Apsilankymas šioje agentūroje liko vienas iš geriausių prisiminimų apie stažuotę!

Penktadienį vykau į INVEGĄ - garantijų instituciją, teikiančią garantijas kredito įstaigoms už mikrokreditus, naujoms įmonėms už paskolas verslui pradėti bei įmonėms už paskolas verslo plėtrai. Keista buvo išgirsti, kad įmonės, nors ir skundžiasi sunkmečiu užgriuvusiomis problemomis, visai neskuba prašyti pagalbos, kurią ši institucija teikia...
Tiesa, dar vienas ačiū Astai Slapšienei už išsamų supažindinimą su institucijos darbu ir kantrybę atsakinėjant į daugybę man kilusių klausimų! :}
Po pietų visa projekto ,,Šešėlinė Vyriausybė“ vėl susirinkome Vyriausybės posėdžių salėje, kur kiekvienas galėjome išsakyti savo įspūdžius, pasiūlymus projekto tobulinimui. Tuo projektas, kaip bebūtų gaila, baigėsi. Liko atminimo nuotraukos, nauji kontaktai, daugybė įspūdžių ir naujų žinių. Džiugu!

Atskirą padėkos žodį noriu tarti savo kolegėms Ūkio ministerijoje Gintarei Masiulytei ir Malvinai Majauskaitei už visada gerą nuotaiką, mumis besirūpinusiam Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros politikos skyriaus vedėjo pavaduotojui ( ech, koks ilgas pavadinimas :D) Mindaugui Pečiuliui, ir galų gale – Filaretų Jaunimo Nakvynės Namų gyventojams ( tikriausiai, nereikia nė sakyti už ką ;} ).

Linkėjimai visiems! 

Iki susitikimo!

Aistė Norkutė ;}

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) 3 dalis

Norėjau dar kartą padėkoti už nuostabią savaitę. Tikiuosi, jog projektas ,, Moksleiviai į Vyriausybę“ bus tęstinis, nes tiek, kiek man teko patirti per šią savaitę, nežinau ar dar teks kada patirti:)
Sėkmės visiems, o ypač šiai Vyriausybei:))

p.s. šilčiausi linkėjimai Sveikatos apsaugos ministerijai :)

Pagarbiai,
Aistė Pucilauskaitė

2009 m. rugpjūčio 28 d., penktadienis

Dar kartą LRV

Antradienis. Vėlyva popietė. Susitikome su Saulėlydžio komisijos pirmininku Valentinu Milakniu ir turėjome galimybę akis į akį užduoti kartais išties nepatogius klausimus (atsiprašome, jei buvome per daug drąsūs, bet juk Mykolas mums nuolat kartojo, kad nepraleistume tokių galimybių!) Tikrai buvo įdomu.

Trečiadienis. Aplankėme Spaudos tarnybą - čia sužinojome, kad valstybinis darbas - "nuobodžiausias, kokį tik galima rasti" :) Dalyvavome įteikiant antpečius Baltojoje salėje, o tada nukeliavome ten, kur ėjote jūs visi. Tad neišsiplėsim. Po to stebėjome "duoklę drakonui" (taip Steponavičius apibūdino duoklę žurnalistams :))

Ketvirtadienis. Greičiausiai įdomiausia ir darbingiausia diena. Pagaliau išties pamatėme tikrą Vyriausybės darbą - ko gero, toks ir buvo šio projekto tikslas. Taigi dalyvavome trijuose įtemptuose pasitarimuose: Ministro Pirmininko pasitarime dėl žemės išpirkimo valstybės reikmėms, Vyriausybės kanclerio pasitarime dėl krizių valdymo sistemos pokyčių ir Ministro Pirmininko patarėjo G. Kalinausko vadovaujamame pasitarime korupcijos klausimais. Ko gero, paskutinis buvo pats įdomiausias, bet jį teko palikti nė nesibaigus, nes skubėjome į ambasadorių suvažiavimą URM. Turbūt apie tai išsamiau papasakos URM stažuotojai. (Tiesa, prieš tai dar atvirai pabendravome su M. Majausku - va čia tai galim klausti, ko norim :))

Penktadienis. Dar vienas pasitarimas su Vyriausybės kancleriu dėl statutinių darbuotojų socialinių garantijų. Čia tai pamatėme. Emocijos. Ginčai. Sprendimai. Ir štai - sėdim priešais kompiuterį ir laukiam paskutiniosios - Ministro Pirmininko interviu LNK savaitės panoramai. Po to keliausime į projekto apratimą ir dar kartą visa tai papasakosime. Tik gal šiek tiek daugiau emocijų ir mažiau detalių.

Apibendrinimas. AČIŪ už galimybę sudalyvauti tokiame projekte. Tai tikrai puiki idėją, kurios negalima pamiršti ateityje. Daug kas pasikeičia, kai pamatai legendomis apipintą Vyriausybės valdymo aparatą iš arti. Viskas čia daug paprasčiau (o iš kitos pusės - kur kas sudėtingiau). Ačiū ir tiems, kas nepasivargino skirti mums poros valandų savo darbo laiko - mums tai buvo neįkainojama.

Pijus ir Unė

2009 m. rugpjūčio 27 d., ketvirtadienis

KAM

Ketvirtadieni turėjau galimybę susipažinti su Krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės darbo diena, dalyvauti keliuose susitikimuose ir pabendrauti su pačia ministre. Supratau koks ištiesų nelengvas, o kartu ir atsakingas yra ministrės darbas. Dėkoju ministrei už dėmesį, patarimus, išmintį ir galimybe susipažinti kaip Krašto apsaugos sistemoje viskas vyksta auksčiausiame lygmenyje. Įgavau neįkainojamos patirties:)

Spūdūs ketvirtadienio įspūdžiai iš ŠMM

Ką gi, ši diena buvo viena turiningiausių per šį projektą:)
Visų pirma, ryte skubėdama į ministro spaudos konferenciją tapau vieno iš šios dienos aktualiausių įvykių - mokytojų piketo - liudininke. Ne pats džiugiausias dalykas, kuris gali nutikti, bet realybė ne visada būna maloni... Dėl tokios realybės vėlavo ir minėtoji konferencija. Nepaisant to, laiko užteko ne tik ministro kalbai, bet ir žurnalistų klausimams:) O kad jau bendravimas su žiniasklaida neužėmė daug laiko, ministras ištaikė laiko ir puodeliui arbatos su mumis ("formulė "3+1"';)). Gurkšnodami kas kavą, kas arbatą, gana jaukiai aptarėme mus dominusius švietimo klausimus. Puodeliai, nors standartiniai, bendraujant atrodė didesni nei iš tikrųjų, todėl juos teko neštis ir į švietimo įstatymo svarstymą;) Kadangi visi žinojo, kas ko nežino, šis pasitarimas baigėsi gana greitai: iš esmės įvyko darbų pasidalijimas ir žmonės išsiskirstė tų darbų dirbti:) Mes, galima sakyti, padarėme tą patį: kolegė Roberta kartu su ministru ruošėsi vykti į diskusijų laidą, o mes - į Lietuvos jaunųjų gamtininkų centrą:) Žodžiu, susiklostė visai nebloga situacija, nes būsimosios n-tosios vyriausybės kontūrai jau ėmė ryškėti (taip, taip, čia apie Tave, Roberta;)).
Įspūdžiai iš Jaunųjų gamtininkų centro? Jie išties LABAI LABAI LABAI puikūs! Deja... sunkiai išreiškiami žodžiais:) Pirmiausia mus išskėstomis rankomis pasitiko direktorės pavaduotoja Albina Niuniavienė. Nepameluosiu sakydama, jog pokalbis su ja buvo vertas Švietimo ir mokslo ministerijos, nes buvome ne tik detaliai supažindintos su centro veikla, bet ir pasidalijome mintimis apie švietimą:) Pavaduotoja aprodė kiekvieną centro kampelį, galėjome pabendrauti su neatostogaujančiais darbuotojais. Aplankėme įvairius skyrius, apžiūrėjome zoologijos kolekcijas, mini botanikos sodą, o po to mus pakvietė į direktorės Sigutės Versockienės kabinetą... kavos/arbatos su saldumynais:) Taip mielai besėdint ir besišnekučiuojant mąsčiau, kas labiausiai įstrigo per kelias valandas, praleistas centre. Kaip vieną svarbiausių dalykų, matyt, paminėčiau degančias darbuotojų akis. Visi, su kuriais turėjome galimybę pabendrauti, pasirodė beprotiškai mylintys savo darbą ir mokinius bei jiems atsidavę. Trylika mokytojų organizuoja galybę renginių, būrelių, stovyklų, seminarų, ne tik dalyvauja, bet ir patys rengia įvairius projektus. Vien tai, kad šįmet centras sutiks 56-ąjį rugsėjį, daug ką pasako. Kaip jau rašiau, įspūdžiai iš ten - kuo geriausi, bet sunkiai nusakomi. Viena galiu pasakyti: jei kada nors bus šalta, atvažiuokite į Jaunųjų gamtininkų centrą:) Turėtumėte sušilti ne dėl modernios šildymo sistemos;)
Štai taip praėjo ketvirtadienis - bene intensyviausia diena šią savaitę:) Projektas beveik baigėsi, mintys šiandien - taip pat;) Bet gal sakau ne "viso", o "iki", kaip ir gamtininkų centro darbuotojams;)

Kitos dienos ŠMM

Sveiki,
apgailestauju, bet ne visada turiu galimybę būti prie interneto, tad ne visada ir pabloginu.
Iš tiesų projektas baiginėjasi, rytoj visi susirinksime aptarti, kas buvo gerai, o kas blogai.
Bet dabar trumpai apie praėjusias dienas ŠMM. Trumpai, nes jos trumpos ir buvo.
Antradienį dalyvavome diskusijoje, apie kurią jau buvau užsiminusi pirmajame bloge. Ji prasidėjo ir baigėsi diskusijomis apie mokymosi kokybę, mokytojų atlyginimus ir kitas aktualias švietimui temas.

Trečiadienio rytas nebuvo itin sėkmingas, jį pakomentavo mano kolegės, tad daugiau nieko negaliu ir pridėti. Vėliau sekė Vyriausybės posėdis: "Be abejonės, tad pritariam". Su šypsena palydėjau šią ministro pirmininko mintį.

Ketvirtadienis prasidėjo anksčiausiai iš visų dienų, nuo devynių valandų ryto dalyvavome ŠMM ministro spaudos konferencijoje, kurioje jis papasakojo apie 2009-2010 metų mokslo aktualijas. Po jos turėjome galimybę pasikalbėti su pačiu ministru mums rūpimais klausimais. Vėliau savo koleges palikau stažuotis toliau, o pati pradėjau ruoštis diskusijų laidai, į kurią buvau pakviesta to paties diskusijų vedėjo, kuris vedė diskusijas ir antradienio susirinkime. Nereklamuosiu kada ir kur rodys, gal atsitiktinai pamatysit :)

Iki rytojaus visiems. Išsimiegokit ir būkit žvalūs.

Roberta Burinskaitė iš ŠMM

2009 m. rugpjūčio 26 d., trečiadienis

Ūkio ministerija: II ir III diena Gintarės akimis

Įtempta dienotvarkė, nauji žmonės ir naudinga patirtis jau tampa įprasta mūsų dienoms. Greičiausiai šie žodžiai tiksliausiai ir apibūdina mūsų, Ūkio ministerijos stažuotojų, antradienį bei trečiadienį.

Antrąją projekto dieną, nuo pat ankstyvo ryto, praleidome su minsiterijos kancleriu Gediminu Miškiniu. Labai džiugu, jog tokie svarbūs asmenys mielai skiria moksleiviams laiko ir atsako į visus klausimus, paaiškina procesus ir nustebina netikėtomis smulkmenomis. Tiesą sakant, negalvojau, kad kanclerio kompetencijoje yra tiek daug įvairiausių dalykų - nuo IT iki finansų. Sferos, kurias turi išmanyti tokį darbą dirbantis žmogus, yra tikrai labai plačios - ne veltui po Ūkio ministerijos "sparnu" "glaudžiasi" tiek daug klausimų. Dalį jų turėjome galimybę išgirsti visų ministerijų kanclerių  pasitarime Vyriausybėje. Jis puikiai iliustravo tai, ką pirmadienį buvome girdėjusios iš departamentų darbuotojų ir išgirdome prieš patį posėdį iš G. Miškinio. Savo akimis matėme tai, kaip yra rengiama Vyriausybės posėdžių darbotvarkė, kaip kancleriai iš pradžių tarpusavy išssiaiškina (ar bent jau bando tai padaryti) rūpimus klausimus, suskirsto juos į "A" (klausimai, kuriems tereikia tik pritarti) ir "B" (klausimai, kurie reikalauja ministrų diskusijų) sąrašus, ir taip sudaro darbotvarkę. Trečiadienio Vyriausybės posėdis kaip tik ir buvo antradienio proceso tęsinys.
Antradienį po pietų išgirdome bei pamatėme dar ir tai, kas nebuvo įtraukta į mūsų dienotvarkę. Visas tris sudomino ministro protokolas: L. Neverbickienė, pasakodama realias situacijas, pateikė daug, atrodytų, nereikšmingų smulkmenų, kurios paprastam žmogui gali atrodyti visai nereikšmingos. Deja, ministrai turi paisyti jų visų - nevalia įžeisti užsienio delegacijos ar pasielgti netinkamai esant svečioje šalyje. Po susitikimo su protokolo specialiste įvyko Inovacijų politikos ir strategijos pristatymas - mes stebėjome ne tik jį, bet ir darbo grupės darbą. Pati strategija, kiek girdėjome, atrodo labai naudinga ir reikalinga, tačiau ją tikrai reikia tobulinti, ir ministerijų atstovai tą pastebi. Teks šiek tiek palaukti, o tada gal jau ir turėsime sukurtą strategiją :).

Trečiadienį taip pat pradėjome nuo ankstyvo ryto - 8.15 mūsų laukė Ūkio ministerijos minsitro D. Kreivio ir jo patarėjų, kanclerio susitikimas-pasitarimas. Sulaukėme to, ko tikėjomės ir ko nesitikėjom: vyko rimtas darbas ir aptariami svarbūs dalykai, tačiau nebuvo pamirštamas ir humoro jausmas, nusišypsoti ir nusijuokti teko ne kartą ir ne du. Įdomu, koks mano įspūdis apie ministrą? Veiklus, iniciatyvus ir mąstantis žmogus.  Ir nevengiantis papokštauti :) (tiesa, viena ministerijos specialistė mus patikino, kad šiame darbe be humoro jausmo "išgyventi" būtų labai sunku).  Pasitarimas vyko gana ilgai, jo metu vienas svarbiausių klausimų buvo projektinis valdymas - Ūkio ministerija ruošiasi tapti tam tikru "bandymų triušiu" ir įsisavinti naują metodiką, valdymo būdą, ir tai reikalauja labai kruopštaus pasiruošimo.
Po rytinio pasitarimo iki Vyriausybės posėdžio turėjome laiko, kurį išnaudojome labai naudingai: apsilankėme pas makroekonomikos specialistę, analitikę Ž. Glaveckaitę. Ji visas užkrėtė savo entuziazmu, davė daug patarimų ir mokantis ekonomikos liepė reikalauti "gyvo" pavyzdžio kiekvienoje situacijoje :).  Šis susitikimas su Živile neprailgo, analitikė palydėjo mus ir pas Ūkio strategijos ir politikos specialistus. Čia teko savo akimis išvysti, kaip greitai verda darbas - 11 valandą matėme, kaip specialistai taiso vieną pranešimą, o Vyriausybės posėdžio metu jį jau nešiojosi ir aptarinėjo Ministro Pirmininko patarėjai, greičiausiai ir patys ministrai buvo spėję permesti dokumentą akimis. 
Kalbant apie Vyriausybės posėdį, jis buvo kur kas įdomesnis už kanclerių susirinkimą. Buvo puiku pamatyti šį procesą savo akimis - kai tu bent kartelį turi galimybės "pačiupinti" tam tikrą instituciją ir dalyvauti svarbių sprendimų priėmime, imi perprasti sistemą ir labiau ja domėtis. Važiuodama namo po Vyriausybės posėdžio ir klausydama žinių apie Vyriausybės posėdžio nutarimus, galėjau pateikti pačios pastebėtų smulkmenų, pastabų ir sakyti savo susidarytą nuomonę. 

Trumpai apie dienas: "įsivažiavome" į savo darbotvarkę ir pasiimame viską, ką galime - o šios dienos davė tikrai daug naujo.

Trečiadienis VSAT ir Vyriausybėje

Trečioji projekto „Moksleiviai į Vyriausybę“ diena buvo įspūdingiausia ir naudingiausia. Pirmąją jos dalį praleidau su VSAT Pasieniečių muziejaus vedėja, kuri aprodė VSAT centrinę įstaigą, muziejų. Ji mane lydėjo ir į Mickūnus, kuriame yra įsikūrusi VSAT Vilniaus rinktinė čia apsilankiau kinologijos centre, susipažinau su Specialiosios paskirties būrio darbo principais, teko išbandyti jų naudojamą techniką ir patirti kaip nuo „banano“ smūgio gali apsaugoti apsaugos priemonės. Susitikimas su šio būrio atstovu pakeitė mano supratimą apie tam tikrus mitus. Galimybė pabendrauti su šios įstaigos vadovu leido pagilinti žinias apie ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų ryšius.

Antroji dienos dalis, buvo pati vertingiausia šio projekto dalis, nes teko gyvai matyti ministrų, viceministrų, įvairių ministerijų atstovų, interesų grupių atstovų, Vyriausybės kanceliarijos ir Saulėlydžio komisijos vadovo darbą. Argumentais paremtos diskusijos ir ministrų kabineto profesionalumas ir gebėjimas įsigilinti į įvairias sritis paliko neišdildomą įspūdį. Deja, posėdžio metu matytas įvairių teisės aktų svarstymas atsižvelgiant į teisinę bazę, ekonominę padėtį, šalies gyventojų nuotaiką yra tik maža ministrų darbo dalis. Tačiau, kad ir kaip ten bebūtų, šiandien stebėjau tai ko atėjau į šį projektą ir esu dėl to labai laimingas. Didelė garbė buvo būti Vyriausybės posėdžių salėje, kurioje buvo priimti sprendimai, iškart plačiai nušviesti informacinių tarnybų. Linksmas epizodas buvo tada, kai Vygaudas Ušackas paklausė mūsų nuomonės dėl priimto sprendimo kompensuoti 5 procentus viršijančią palūkanų dalį už studijų paskolas. Vis dėlto gaila studentų, kuriems teks pradėti grąžinti palūkanas už paskolas dar studijų laikotarpiu... Pagaliau pamačiau R. Palaitį, kurio vadovaujamos ministerijos įstaigose šią savaitę leidžiu savo laiką. Nors ne visi kolegos įdėmiai sekė įvykius salėje, bet tikrai visi girdėjome daug lemiamų sprendimų, kuriuos vainikuodavo kultinis Ministro Pirmininko žodis „tvirtinu“. Mane nustebino ir didelį įspūdį paliko Vyriausybės Teisės departamento atliekama veikla ir jų indėlis į kiekvieno teisės akto priėmimą. Po posėdžio trumpai pasidalinome savo įspūdžiais apie šią savaitę.

Ačiū organizatoriams už šiandien gautą neįkainojamą pamoką.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) 2 dalis

Sunku patikėti, jog taip greitai bėga dienos ir jau praėjo trečioji projekto diena. Šiandien teko paviešėti Ekstremalių sveikatai situacijų centre. Šio centro veikla yra ne tik įdomi, bet ir labai svarbi. Juk kas, jei ne jie ruošiasi krizių ir ekstremalių situacijų atvejams. Svarbiausias jų uždavinys yra efektyviai apsaugoti žmones nuo to, kas gali kelti pavojų jų sveikatai.
Toliau vykome į LR Vyriausybę ir stebėjome posėdį. Buvo nuostabu išvysti tai, ko gal daugiau neteks pamatyti ir išgirsti.

p.s. ačiū už nuostabią dieną:)

Pagarbiai,
Aistė P.

3-ioji diena ŠMM

Šiandien mūsų dienotvarkė –labai nustebino... Kasdien stažuojamės po 8-9 valandas.. o šiandien tik 2 valandas 25 minutes. Tuoj paaiškinsiu kodėl.
Ryte buvo numatytas apsilankymas Lietuvos moksleivių techninės kūrybos ir informavimo centre, kur turėjome praleisti apie 3 valandas, galiausiai išėjo, kad mes praleidome ten apie 20-25 minutes=). Niekas nežinojo iš kur mes ir kam mes atėjome, bet Karjeros planavimo centro darbuotojos nepasimetė ir lengvai mūsų neišleido. Papasakojo šio centro istoriją, jo veiklą, veikiančius jame būrelius, paaiškino jo stuktūrą ir t.t. Didelis joms ačiū už tai.
Vyriausybės posėdis – parodė, kur iš tikrųjų vyksta rimtas darbas.Ministrai diskutavo bei priimdavo sprendimus apie dvi valandas. Kai kurių klausimų svarstymas vis dėlto buvo atidėtas pirmadieniui. Man iš tikrųjų ten patiko labiausiai=), norėčiau pakartoti.
Po posėdžio įvyko pirmoji stažuotojų diskusija:diskutavome apie Vyriausybės posėdį,dalinomės šio projekto pirmaisiais įspūdžiais, bei aptarėme mūsų veiklą ministerijose.
Laukiu rytojaus, žada būti įdomu. Pradžia 9 val. ,,Spaudos konferencija‘‘=))

Po sunkios darbo dienos....

Vakar visą dieną aiškinausi apie Europos Sąjungos paramą, jos naudą bei finansavimą. Buvau daug girdėjusi anksčiau, bet pirmą kartą tiek naudingos informacijos vienoje vietoje...
Kasdien iš finansų ministerijos išeinu 17val., kaip ir kiti darbuotojai. Galvoje daug informacijos ir dar daugiau minčių. Šiandien buvau susitikime su finansų ministre. Galiu drąsiai pareikšti - ji yra labai protinga bei išsilavinusi, savo darbą išmananti ir mylinti pareigūnė, kuri mielai bendrauja su mokiniais. Tokio sutikimo tikrai nesitikėjau :) vyriausybės posėdis patiko: savo akimis pamačiau, kad jie tikrai dirba :) žinias, kurias gavau UAB„ Būsto paskolų draudimas“ būtinai panaudosiu praktiškai. Jeigu turite bėdų, mieli skaitytojai, kreipkitės į mane. Paskutinis pasakojimas finansų ministerijoje sužadino mano patriotizmą...

Dienos UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJOJE

Galbūt anksčiau nesusimąsčiau, kiek daug naudingos patirties galima įgyti vos per kelias dienas. Ką gi, dabar turiu progą ne tik apie tai pagalvoti, bet ir pajausti visą tą gausą, kuri, net neabejoju, yra neįkainojama ir labai pravers ateityje.
Atlikti praktiką Užsienio Reikalų ministerijoje man, kaip mokinei, yra išties "didelė garbė". Jau pirma diena praleista su ministerijos darbuotojais paliko puikius įspūdžius ne vien dėl šiltų ir taip atsidavusių savo darbui žmonių, bet ir dėl pačios darbo specifikos, su kuria taip išsamiai supažindino darbuotojai. Be abejo, pažintis su URM ministru V. Ušacku liks neišdildoma - jis mus ne tik pasikvietė į savo kabinetą, bet pasiūlė pasėdėti jo kėdėje, turėjome galimybę dalyvauti ministro ir jo patarėjų posėdyje dėl Slovakijos užsienio reikalų ministro atvykimo. Apsilankymas ministerijos departamentuose ir susipažinimas su jų veikla bei funkcijomis leido mums viską pamatyti iš tos tikrosios pozicijos - pačios artimiausios ir natūraliausios. Džiugu, jog teko dalyvauti ir kultūriniuose renginiuose: Baltijos kelio ir litvakų paveldo nuotraukų parodų atidarymuose, ambasadoriaus A. Eidinto knygos „Aukštai šaltos žvaigždės“ pristatyme. Pasijutome kaip lygiateisiai ministerijos darbuotojai, kadangi gavome ir praktinio darbo: reikėjo parengti pranešimus spaudai, atnaujinti internetines svetaines.
Džiugu kiekvieną dieną ministerijoje pradėti su šypsena. Jomis mus pasitinka URM darbuotojai, (vis dėlto praėjo jau trečia mūsų „darbo“ diena su jais :) , slapta įpratome juos vadinti kolegomis :) . Tikimės iš čia pasisemti kuo daugiau žinių, parsivežti kuo daugiau patirties ir kuo daugiau jos pritaikyti praktikoje. Kažin, ką atneš rytdiena?

Po trijų dienų praktikavimosi ŠMM (ir ne tik)

Viešieji ryšiai - slidus dalykas. Ši diena tai patvirtino. Kodėl? Tuoj pabandysiu paaiškinti.
Taigi, šiandien mūsų dienotvarkėje buvo numatytas apsilankymas Lietuvos moksleivių techninės kūrybos ir informavimo centre (LMTKIC, trumpiau tariant). Iš esmės pasikartojo pirmadienio scenarijus, kai mus, stažuotojas, pasitikusios ministerijos darbuotojos gerokai sutriko. Dėl mūsų apsilankymo LMTKIC lyg ir buvo tartasi, tačiau darbuotojų reakcija rodė ką kita. Kažin, gal apie šį vizitą buvo kalbėta su kokiu nors viršininku, kuris norėjo padaryti pavaldiniams staigmeną ir pažiūrėti, kaip jie išsisuks iš tokios gal kiek nemalonios situacijos?;) Juokai juokais, bet reikia pasakyti, kad Karjeros planavimo centro merginos susitvarkė neblogai, kiek tai buvo įmanoma tokiomis aplinkybėmis, ir papasakojo apie LMTKIC bei jo veiklą. Taip buvo padėtas pirmas pliusas mūsų šiandienos darbų plane:)
Antrasis pliusiukas turėjo būti pažymėtas po Vyriausybės posėdžio - bene svarbiausio įvykio per šią praktikos savaitę. Pradžia buvo daug žadanti: galima sakyti be pertraukos skambėjo žodžiai "tvirtinam, tvirtinam...":) Vis dėlto be diskusijų nebuvo apsieita ir kai kurie klausimai pareikalavo gerokai daugiau laiko bei svarstymų nei pirmieji. Šiaip ar taip, sprendimai buvo priimami gana sklandžiai, o mes juos sužinojome anksčiau nei spėjo parašyti naujienų portalai:) Nors posėdis ir nesibaigė mums išėjus, užrašų knygelėje atsirado antras pliusas ties eilute "Vyriausybės posėdis":)
Bet... tai dar ne viskas. Negaliu nepaminėti ir dar vieno svarbaus dalyko - paprasčiausio bendravimo su kolegomis;) Iš tiesų pokalbiai su jais paliko kuo geriausius įspūdžius ir tik patvirtino, kad viešieji ryšiai - tai viso labo skambus pavadinimas ir žymiai svarbiau yra ne kalbėtis, o susikalbėti:) O šito, žinoma, trūksta ne tik Ryšių su visuomene skyriuje...;)
Tai tokios tokelės šį kartą. Laukiam rytojaus;)

KAM

Šiandien rytą praleidau Gynybos štabe. Buvau supažindintas su veikla, jos principais ir keliomis esmingesnemis detalėmis, taip pat buvau išsamiai supažindintas su viskuo kas liečia Lietuvos kariuomenės puskarininkius. Po pietų dalyvavay Vyrausybės posėdyje.

2009 m. rugpjūčio 25 d., antradienis

Antradienio įspūdžiai

Antroji projekto „Moksleiviai į Vyriausybę“ diena prasidėjo susipažinimu su Policijos departamento Viešųjų ryšių skyriaus viršininku Ramūnu Matoniu, kuris papasakojo apie departamento struktūra, veiklą, ryšius su visos šalies komisariatais, departamento vadovų veiklą. Šis žmogus pasirūpino, kad svečiavimasis Policijos struktūros įstaigose paliktų tik teigiamų įspūdžių. Šiandieną didžiausią įspūdį paliko vėliau įvykęs apsilankymas Kriminalistinių tyrimų centre, kuriame teko garbė pabendrauti su šio centro viršininku Genriku Nedveckiu. Jis puikiai išaiškino kriminalistinių tyrimų skirtumus ir jų svarbą teismo procesuose. Po to įdomiai laiką praleidau moderniuose Kriminalistinių tyrimų centro laboratorijos dokumentų, cheminių, ginklų ir sprogmenų tyrimų skyriuose. Juose darbuotojai perteikė savo darbo principus, parodė įvairių tiriamų objektų pavyzdžius. Paskutinis šios dienos pasisvečiavimas buvo Vilniaus apskrities Vyriausiajame Policijos komisariate. Čia teko pamatyti savomis akimis kaip priimami gyventojų skambučiai, į įvykio vietas siunčiami ekipažai. Į pagalbą pasitelkiama GPS technologija, kuri nuolat praneša policijos ekipažų buvimo vietą, į policiją skambinančiojo padėtį. Taip pat gyvai mačiau prie ekranų, į kuriuos transliuojami vaizdai iš Vilniaus gatvėse įrengtų vaizdo kamerų, kurios jau padėjo išspręsti apie 2000 nusikaltimų. Maloniai nustebino prie mano ir Operatyvaus valdymo skyriaus darbuotojų diskusijos apie Vilniaus kriminogeninę padėtį prisijungęs VPK viršininkas Kęstutis Lančinskas. Jis pasidžiaugė modernėjančia technika, kuri leidžia operatyviau reaguoti į kylančias grėsmes. Bendrais skaičiais įvertinant kasdien policijai tenkantį darbo mastą derėtų pasakyti, kad per dieną užfiksuojama vidutiniškai 400 įvykių, o vienu metu Vilniaus rajone budi 40 policijos ekipažų.

Nuoširdžiai dėkoju visiems antradienį sutiktiems darbuotojams už parodytą ypatingą dėmesį ir jų skirtą brangų laiką. Susidariau įspūdį, kad nepaisant sunkmečio, Policijos departamento struktūroje dirbantys pareigūnai nestokoja optimizmo ir geros nuotaikos.

Ši diena viršijo visus mano lūkesčius ir paliks tik šiltus prisiminimus.

Įspūdžiai iš URM'o

Antrai dienai einant į pabaigą pats laikas pasidalinti įspūdžiais. Kadangi tai pirmas tokio pobūdžio surengtas projektas, buvo gana sunku pasakyti, ko iš čia galima tikėtis.. Pasakoti viską iš eilės tikrai nėra reikalo, tiesiog noriu pasakyti, kas buvo įdomiausia.
Tik atvykus buvo gauta labai detali programa ir viskas vyko tikrai labai punktualiai vos ne minutės tikslumu, taip pat, URM'e dirbantys žmonės pasirodė tikrai malonūs ir į moksleivius, atvykusius į Vyriausybę, bent pasirodė, kad žiūrėjo kaip į sau lygius - turbūt iš diplomatų nieko kito nereikėjo tikėtis, jei taip nesielgtų, negalėtų vadintis diplomatais.
Atvykdamas čia gana nedaug žinojau apie rotacijos principą ir galbūt dėl to tai pasirodė įdomiausia diplomatų darbo dalis. Darbas tikrai dinamiškas, žmonės vienoje vietoje ilgai neužsisėdi ir kiekvienas turi labai individualios ir svarbiausia įdomios patirties. Vis dėl to, iškyla klausimas, kaip diplomatams sekasi šeimyniniai reikalai, jei darbo, o dažniausiai ir gyvenamąją vietą privalu keisti kas tris metus? (Nežinau kodėl, to paklausti nesinirėjo pabendravus su žmogumi vos pusvalandį)
Kadangi rytoj, trečiadienį, laukia labai aktyvi diena, dabar daugiau neišsiplėsiu, nes tikiuosi, kad šie įspūdžiai nublanks;Dd

Dar noriu pareklamuoti šiandien matytą Jono Meko 4 dalių dolumentinį filmą apie Lietuvos nepriklausomybės atgavimą. Kaip tai atrodė iš šalies, eilinio amerikiečio akimis??

Visa tiesa apie krizę, 21% PVM, spaudą, Finansų Ministeriją ir Lietuvą

Sveiki gerbiamieji,

Esu Tomas, taip jau būna gyvenime, netyčia tenka ir Finansų Ministerijoje pasidarbuoti. Turbūt iškart norėtumėte sužinoti ar turiu atsakymus į tokius klausimus kaip: Ar dar didės mokesčiai? Ar litas bus devalvuotas? Ar Lietuvai prireiks TVF pagalbos? Ar gali Lietuva bankrutuoti? Kada baigsis krizė? Ir t.t. Taip, atsakymus žinau, bet...

Taip jau yra tame finansiniame pasaulyje, kad bet kokia (net ir klaidinga) žinia, susijusi su ekonomika, gali padaryti milžiniška įtaką Lietuvai. Štai prieš patį krizės įkarštį, 2008 spalio mėnesį, broliai latviai prabilo apie galimybę devalvuoti savą valiutą, apkartino gyvenimą ir Mums. Kodėl? Niekam nepaslaptis, jog pasišnekučiavę, kad ir su vakarų Europos gyentojais, Jiems paklausus „iš kur esi?“, į atsakymą „Lietuvos“, gali sulaukti dvejopos reakcijos: arba „Oh, where is it?“ (angl.: O kur tai yra?), arba „Ah, yes, yes, the capital is Riga, right?“ (angl.: A, taip, taip, sostine yra Ryga, teisingai?). Tokiems žmonėms paprastai neįdomu nei kas tas Vilnius, nei kad mes esame ES nariai, tiesiog į jų reakciją, kaip į socialinį reiškinį sureaguos ir S&P, ir kiti „posovietinių rytų Europos šalių ekspertai“, taigi investavimo į Mūsų tėvynę rizikos koeficientas padidės, automatiškai bus sunkiau pritraukti užsienio kapitalo, taip pat šia galimybe puikiai pasinaudos ir spauda – pasirodys puikios „grožinės literatūros“ straipsnis apie situaciją Lietuvą. Bulvarinė – populistinė – Mūsų šalies spauda nepraleis progos pirmajame savo puslapyje išversti tuos užsienietiškus straipsnelius. Rezultatas? Recesija. Socialine to žodžio prasme. Todėl teks pasiremti protu ir nepasakoti FinMin vidaus kalbų, kad žmonės mano parašymų nepriimtų kaip už gryną pinigą.

Nūdienomis dažnai tenka išgirsti tokį klausimą: kodėl gi ta valdžia, tokie neprotingi, štai ėmė ir pakėlė vėl PVM‘ą iki 21%? Atsakymas paprastas: kitos išeities tiesiog nėra. Taip, be abėjo, buvo įmanoma rudenį šį mokestį (kuris procentiškai sudaro didžiausią dalį valstybės pajamų) padidinti mažumėle kardinaliau, tačiau yra kaip yra. Turim ir kitą variantą – sumažinti pavyzdžiui etatų kiekį viešajame sektoriuje, kad ir atleisti kokį tūkstantuką medikų, o tada linksmai sau stebėti kiaušiniais apmėtytus seimo langus. Tiesiog. kartais ekonominės situacijos nuspėjimas gali priminti horoskopus – perskaitę patikėti mėgsta dauguma, bet ar išsipildys – tai jau klausimas, todėl kad ir kiek būtų klaidų, valdžia stengiasi, kad kiekvienam iš Mūsų būtų tik geriau.

Kas kaltas dėl krizės Lietuvoje? Krizė Amerikoje? Skandinaviškas kreditavimo modelis? Šešėlinė ekonomika ir lietuviškas būdas apeiti mokesčius? Ar gerbiami socialdemokratai besitikėję kad šalies biudžete atsiras tiek lėšų, kad galėtume išmokėti kosmines socialines garantijas? Iš tiesų, tai viskas po truputį, tačiau ne dabar laikas ieškoti kaltų, pykti tik už tai, kad gauname mažiau. Viskas gyvenime stabilizuojasi, stabilizuosis ir pinigų pasaulis. Sunku, bet isterijos nepadės! Kaip ten rusai sako: “tysa budes, dalsa jedes”.

Tad pakaks kritikos, turbūt visai įdomu sužinoti kaip tiems moksleiviams sekasi toje vyriausybėje. Prieš atvykdamas į projektą užmečiau akį į komentarus apie šį sumanymą: moksleiviai dar tam nepribrendę, valdžia eilinį kartą išsidirbinėja, išnaudoja jaunuolius… Matyt kol žmogus savu kailiu neišbandys kai kurių dalykų, tai ir toliau užsiims Lietuvoj pamėgta anarchistinio pobūdžio kritika. Išties tie valdininkai ne taip jau gerai ir gyvena: bent jau FinMin dirbantys žmonės, visa tai daro daugiau iš entuziazmo ir atsidavimo šaliai, nei piniginės naudos. Juk logiška, kad tokio lygio finansininkai bankiniame sektoriuje, o ypač užsienyje yra tikrai laukiami su žymiai geresnais pasiūlymais. Pačiam pastatui, lyginant su kitomis ministerijomis, remonto tikrai prireiktų. Tačiau pavyzdžiui valgykloje galime įsigyti sulčių stiklinę už 1,50 Lt, o ir pavalgyti galime tikrai skaniai, o ir kiekvienam mirtingajam asmeniui. Finansininkai – darboholikai, dirba ir savaitgaliais, ir po oficialaus darbo laiko. Ar už tai Jie gauna priedus? Ne, juk nepasakysi Lietuvai, jog truputuka nepavyko suspėti biudžetą preliminarų paskaičiuoti.

Projekto dalyviai – tikrai aktyvus, protingi ir išprusę jaunuoliai, su kuriais tikrai visada galėsi užmegzti pokalbį protingomis temomis. Ministerijose mums tiesiog pasakoja kas kaip veikia, kas už ką atsakingas, paaiškina tai, ko mes nesuprantame, jokio konkretaus ir realaus darbo tikrai negauname. Galit būt ramūs, revoliucijų nepadarysime 

Reziume, tikrai linkiu visiems sėkmės kovojant su laikotarpiu, kurio tunelio galas jau baigiasi. Mažiau pykime, mažiau kalbėkime, daugiau darykime.

Nuoširdžiai Jums,
Tomas Petras Rupšys
Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazija

P.S. Atsiprašau visų spekuliantų ar šiaip pamėgusių išvestinius finansinius instrumentus, kad šis straipsnis nebuvo lengvas laimikis, palengvinantis gyvenimą Jums priiminėjant sprendimus!

2-oji diena ŠMM

Ši diena išskirtinė - nes šiandien į ŠMM suvažiavo visa Lietuvos švietimo elita, į kasmetinę ,,Apskričių viršininkų ir savivaldybių administracijų švietimo padalinių vedėjų rudens konferenciją‘‘=)). Tikrai malonu buvo juos visus pamatyti Ovalioje Salėje, o su kaikuriais net teko susipažinti.
Pirmoje konferencijos dalyje buvo daug kalbėta apie institucijų modernizavimą. VRM vice ministras pristatė šių metrų regioninės politikos strategiją. Finansų ministerijos darbuotojas savo naujienom nepradžiugino, nes finansavimas yra stipriai mažinamas, būtent 2009 ir 2010m. labiausiai.
12 val. prie ministerijos įvyko 450-ojo geltonojo autobuso iškilmingas perdavimas Pasvalio savivaldybės mokyklai.
Diskusija buvo idomiausia, ji įvyko tik atroje dalyje. Tęsiesi daugiau nei 2 valandas, bet ir to ,sakyčiau, neužteko...Visi kalbėjo pernelyg abstrakčiai, truko tikslumo, problemų sprendimo. Kaip pasakė Steponavičius: ,,Nustokim barstyti į save pelenais.‘‘=))
pvz.: Taigi ko šiandien trūksta sėkmingai mokyklai?
- laiko, kokybei gerinti
- pasitikėjimop mokytojais
- dialogo tarp mokytojų ir tėvų, kaip pasisakė drąsioji Marija
- neformaliojo ugdymo
- daugiau praktikos, negu teorijos – pasakė Roberta, kuri buvo lyg žvaigždutė šioj tamsumoj=)))

Mano manymu, gerai, kad nieks nepasakė, jog trūksta pinigų... reiškia, jog ne taip ir blogai gyvenam...kur toji krizė???=))
Galimas kitas variantas... Gal visgi nieko netrūksta, o papraščiausiai nemokame to panaudoti arba išvis nesinaudojame.
Gerai pasakė, vice ministras, Vaidas Bacyc:,, Svarbiausia pasitikėjimas, kad aš galiu.‘‘ Diskusija tikrai buvo gan idomi, veiksmas taip greitai vyko. Bet gėrio niekad nebūna per daug, po diskusijos turėjome edukacinę programą – apsilankėme Valdovų rūmuose=)))
Kas mūsų laukia rytoj??? Jau nekantrauju....

Maniškiai įspūdžiai Ūkio ministerijoje

Sveiki,

stažuojuosi Ūkio ministerijoje, ir, nors praėjo dar tik dvi dienos, įdomios informacijos gavau su didžiuliu kaupu – regis, viskas vos tilpo į galvą! Sužavėjo šaunus, jaunatviškas ir nuoširdus kolektyvas – akivaizdžiai jaučiasi jų noras mus sudominti ir jiems tai tikrai pavyksta! Pirmąją dieną turėjome galimybę susipažinti su Smulkaus ir Vidutinio Verslo departamento darbu, programomis ,,Saulėtekis“, ,,Solvit“, ES struktūrų sudėtimi ir veikla – viską sunku net prisiminti. Antroji diena pažėrė posėdžių, susitikome su ministerijos kancleriu – buvo nemažiau įdomu.
Projektas tik įsibėgėjo, dar niekuo neteko nusivilti, ir, tikiu, neteks! Nuoširdžiai džiaugiuosi šita galimybe stebėti ministerijos darbą, su nekantrumu laukiu tolesnių įspūdžių. :}}

Aistėėė ;}

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

Sveiki :) Noriu pasveikinti visus šio projekto dalyvius ir organizatorius, nes praėjo tik antroji diena, bet esu kupina įspūdžių iš šio projekto.
Aš, Aistė Pucilauskaitė, praktiką atlieku Sveikatos apsaugos ministerijoje. Antrąją stažuotės dieną, anksti iš ryto, teko susitikti su SAM ministru Algiu Čapliku. Šis susitikimas paliko labai malonų įspūdį, nes ministras mus priėmė labai šiltai ir draugiškai. Diskutavome įvairiais klausimais iš sveikatos srities, supažindino su sveikatos apsaugos reforma.
Po susitikimo su SAM ministru patraukėme į Lietuvos AIDS centrą. Ten mus labai maloniai priėmė šio centro direktorius Saulius Čaplinskas. Sužinojome daug naudingos informacijos apie šio centro veiklą, struktūrą, vykdomus projektus.:) Iškart po to nuvykome į Nacionalinį organų transplantacijos biurą. Noriu padėkoti už labai įdomų pokalbį, nes sužinojau daug naudingos informacijos. Diskutavome, nors ir skaudžiomis, tačiau labai svarbiomis organų donorystei temomis.
Toliau mūsų laukė Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba. Po šio apsilankymo esu visiškai tikra, jog vaistai Lietuvoje yra labai kruopščiai ir atsakingai tikrinami, todėl dėkoju čia dirbantiems žmonėms už tai.
Dieną pabaigėme Vilniaus teritorinėje ligonių kasoje. Buvo tikrai smagu ir įdomu, nes atsakė į visus neaiškius mums klausimus.

p.s. dėkoju Sveikatos apsaugos ministerijai už priėmimą, o ypač A. Blažienei :)
p.s. ir savo kompanjonei Aurelijai :)

Pagarbiai,
Aistė P.

Įspūdžiai tiesiogiai iš Susisiekimo ministerijos

Pirmosios dvi dienos buvo tiesiog nuostabios! Aplankyti tiek daug įdomių vietų nesitikėjau. Esu labai dėkingas už šansą susipažinti su susisiekimo ministerijos kolektyvu, kurį man pristatė Regina Sklepovič. O šis kolektyvas, yra labai jaunas ir entuziastingas, prisipažinsiu – tiek daug jaunų žmonių ministerijoje išvysti nesitikėjau. Galiausiai susitikau su viceministru Arūnu Štaru, kuris įdomiai papasakojo apie ministerijos veiklą, jo kuruojamas sritis bei pateikė savo nuomonę apie kilusias problemas Lietuvos vežėjams prie Rusijos sienos. Atsisveikinus su viceministru ir su jo padėjėju išvykome į VĮ Oro navigacija, šioje įstaigoje sužinojau, kaip kontroliuojamas eismas ore, kad Vilniaus aerodromo skrydžių valdymo centro pareiga yra tik tiekti informaciją lėktuvams, o jau pilotų pareiga ją išnagrinėti ir nuspręsti ar saugu tūptis ar ne. Per praleista valandą „oro navigacijoje“ manęs atvyko Vilniaus Tarptautinio oro uosto atstovė spaudai ir kartu su savo kolegomis supažindino su oro uostu. Nepamiršo ir pavežioti po visą teritoriją, nors teko laukti kol gausime leidimą važiuoti KTT(kilimo tūpimosi takas), tai manęs nenuliūdino, nes tuo metu klausiau pasakojimų apie plėtros planus, kurie, deja, yra jau nebeįmanomi dėl gyventojų pasipriešinimo ir žemės trūkumo. Pirmoji diena pasibaigė oro uoste, iš kurio išėjau su atsiminimo dovanėlėmis. Antrąją dieną devintą valandą pajudėjome Vievio link, kuriame kartu su Valstybinė kelių transporto inspekcija dalyvavau reide. Jo metu tiesiog vietoje sverti sunkvežimiai ir tikrintos vairuotojų „šaibos“. Iki pietų sustabdytas tik vienas pažeidėjas(vargšas per mažai ilsėjosi tad teko sumokėti 100Lt baudą). Toliau vykome į Kelių muziejų ir patekau į Lietuvos automobilių kelių direkcijos rankas. Rekomenduoju kiekvienam aplankyti šį muziejų, nes nuo eksponatų gausos ir kolektyvo šiltumo likau sužavėtas. Kupina įspūdžiu diena baigėsi ir laukiu nesulaukiu rytojaus nuotykių.

Antra diena besišviečiant

Tai va, pralėkė prašuoliavo antroji diena ŠMM ir vėl dalinuosi mintimis mintelėmis:)
Pradėsiu nuo to, kad apie šiandienos dienotvarkę sužinojau ryte per radiją. Pasirodo, laukė toks dalykas, kaip "apskričių viršininkų ir savivaldybių administracijų švietimo padalinių vedėjų tradicinė konferencija" (Copy - Paste iš smm.lt, nes pavadinimas labai ilgas ir įsimenamas įsidarbinus ministerijoje arba neįsimenamas išvis;)). Štai koks neeilinis įvykis! Visgi, minėtajai konferencijai įsibėgėjus ir išklausius pranešimų (tai buvo pirmoji dalis), aplankė mintis, jog tokiose konferencijose turėtų kalbėti kad ir vakarykščio Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus posėdžio pirmininkė:) Tada tikriausiai tradicija taptų rinktis ne kasmet, o bent jau kas pusę metų;)
Kas gi toliau? Ogi jubiliejinio, 450-ojo, geltono autobusiuko palydos!:) Jame, beje, dalyvavo ir vaikai, šokę, dainavę bei nepabijoję ministrui tiesiai šviesiai išrėžti, kad jis - "nelabai protings":D Bet ne be priežasties taip atsitiko - jis neįminė mįslės;) O ji tokia: miške gimęs miške augęs, prie kelio stovi, kepures verčia. Kas gudresnis?;) (Atsakaymas pabaigoje).
Visiems sugužėjus į Ovaliąją salę po pietų pertraukos, prasidėjo diskusija. Prisipažinsiu, visos nemačiau, bet ji paliko geresnį įspūdį nei pranešimai;) O priėjus "mirties tašką", buvo paskelbta, kad pabaigai laukia ekskursija į Valdovų rūmus ir Nacionalinį dailės muziejų ("Šventė yra tiek, kiek žmogus pats geba ją susikurti" ar kažkas panašaus, anot viceministro V.Bacio;)). Na, Valdovų rūmų klausimui išnagrinėti, aišku, reikėtų atskiro blog'o, bet džiaugiuosi pasinaudojusi proga juos aplankyti, nes, kaip žinoma, dabar ten patekti ne taip jau paprasta - ant galvos gali užkristi plyta:) Beje, dailės muziejuje irgi buvo gana įdomu: ten dar eksponuojami visokie beveik tūkstančio metų senumo (aišku, ir naujesni;)) dokumentai, susiję su Lietuva, - plunksna išrašyti pergamentai su antspaudais ir vizomis... Nepalyginsi su dabar leidžiamais raštais:)
Tai tokie šiandien įspūdžiai. Tikiuosi, kad juose bus galima rasti bent ką nors naudingo ar įdomaus:) Iki ryt, atsakymas - kryžius;)

KAM

Antrajai dienai iš 10 balų duodu 100 :)
Visa dieną praleidau Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje. Buvau supažindintas su akademijos struktūra, bendraisiais veikimo principais, infrastruktūra, mokymams naudojama technika ir ginkloute, o taip pat kariūnų gyvenimo salygomis, bei dar daugybe kitų dalykų, kuriems išvardinti reikėtų nemažai laiko :) Buvau susitikęs su su akademijos vyresnybe, personalu dirbančiu štabe, karinio rengimo grupėje, katedrose, ramovėje, bibliotekoje ir t.t. Esu be galo dėkingas už nuoširdų priėmimą ir puikų (kiek viena diena leidžia) supažindinimą su akademija:)
Laurynas

Ramintos įspūdžiai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje antrąją dieną

Antroji diena praėjo labai smagiai ir labai..nuoširdžiai.

Katedros aikštėje vyko "Darnios šeimos" akcija , kurioje turėjau garbės pabendrauti su šeimomis bei jų atžalomis. Su jomis piešiau didelį piešinį kreidelėmis , dalinomės šypsenomis ir patikėkit visa širdim jutau vaikų tyrumą, nekaltumą ir nuoširdumą.
Labai norėjau, kad ir mano šeima būtų šalia.


Supratau, kad reikia kuo turiningiau ir galbūt kiek nerūpestingiau džiauktis vaikyste ir jos teikiamais malonumais.Ji prabėgs ir net nepastebėsit kaip greitai. O ji, deja, nebesugįš..


Pabaigai galėčiau tik pasakyti: "Mylėkit ir gerbkit savo tėvus, nes tokius nepakartojamus turit vienintelius ir jų neatstos NIEKAS".

Projektas mano akimis...

Labas visiems skaitantiems,

Jau į pabaigą artėja antroji diena, tad noriu su Jumis pasidalinti visais pačiais geriausiais įspūdžiais.
Praktiką atlieku Aplinkos ministerijoje drauge su Gintare. Lydimos Aplinkos ministro patarėjo Andriaus Burbos, jau spėjome aplankyti didžiają dalį ministerijos skyrių ir departamentų, susipažinome su ministerijos strūktūra, pagrindinėmis veiklos kryptimis bei su gausybe įdomių ir savo darbą išmanančių specialistų. Didelis ačiū jiems už neišsenkančią kantrybę, sugaištą laiką ir atsakytus visus klausimus.

Vos tik pati sudėliosiu ir "apdorosiu" visą gautą informaciją, būtinai ja pasidalinsiu ir su Jumis - plačiau papasakosiu apie Aplinkos ministeriją.


Visada su šypsena,
Orint
a :]

Sveiki,
laikas ir man pasidalinti pirmaisiais įspūdžiais iš darbo Švietimo ir mokslo ministerijoje. Pirmoji diena ministerijoje prasidėjo programos sudarymu, turėjome galimybę pačios formuoti ją.
Po ekskursijos po švietimo pilį susipažinome su jos vadovu ministru Gintaru Steponavičiumi. Gerai, meluoju, susipažino mano kolegės, nes laikas buvo pakeistas ir aš nespėjau atvykti. Bet ir susitikimas truko tik kelias minutes, tad dar tikimės su ministru išgerti puodelį arbatos.
Po viso to dalyvavome pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus posėdyje. Skyriaus vedėja Loreta Žadeikaitė mus, jaunąsias stažuotojas, prijungė prie diskusijos apie įvairius su skyriumi susijusius klausimus. Posėdžio metu į auditoriją atvyko viceministras Vaidas Bacys, su kuriuo turėjome galimybę padiskutuoti mums rūpimais klausimais. Žinoma, tikimės, kad tos diskusijos dar tęsis visą šią savaitę.
Dabar, kai rašau, už lango šviečia saulutė, čiulba paukšteliai. Bet tas vis dar nesumažina noro pažinti ministerijos veiklą. Nuo ankstyvo ryto dalyvaujame apskričių viršininkų ir savivaldybių administracijų švietimo padalinių vedėjų rudens konferencijoje. Ilgas pavadinimas? Ir konferencija ilga…:) Dabar vyksta diskusija „Švietimo galimybės ekonominio nuosmukio sąlygomis“, jungiu kompiuterį ir parašysiu vėliau.

Iki pasimatymo,
Roberta Burinskaitė iš ŠMM

p.s. pridedu, kad mano kolegės labai šaunios ir perspektyvios mergaitės! Įdomu su jomis dirbti!



LRVK

Apsauga mums ir vėl neleido išeiti. Man rodos, jiems jau atsibodo trečias išėjimas per dieną. Juos galima suprasti. Liepė valgyti bufete. Pagaliau susitarėm. Tai tiek. Apsauga čia linksma.

Per šias dvi dienas sėdėjome ne viename rimtame posėdyje. Pirmadienį praleidome Vyriausybės pasitarime, kuriame patvirtintus nutarimus vėliau svarsto Vyriausybės posėdyje. Pamatyti tikrai buvo ką - klausimai keitė vienas kitą, ministrai diskutavo, pokštavo ir galų gale sutarė... {Gebėjimas pasijuokti iš savęs sprendžiant rimtus klausimus pasirodė būtina savybė}. Antradienį - Ministerijų atstovų pasitarimas, kuriame priimti nutarimai keliauja į Vyriausybės pasitarimą... Žodžiu, ilgas ir gražus demokratijos ratas.

Antradienio rytas. 8.30 - Ministro Pirmininko kabinetas. Interviu Lietuvos Žinioms. Klausiant "lemiamo" klausimo apie projektą "Moksleiviai - į Vyriausybę" suskamba telefonas (tai, žinoma, bus iškirpta ir jūs to neišgirsite). Bet visa kita - rimta ir įdomu. Ant stalo paklotas "Financial Times", kavos puodelis ir du patarėjai. Žinoma, ausį rėžė grubi žurnalistės kalbos kultūros klaida - kas šiais laikais sako "įtakoja"?! (Turbūt daug kas atsakys "aš", o nereikėtų...) {pasakė ji}. Buvome sužavėti, kaip visi aplinkiniai tyliai geria kavą... O jei rimtai - interviu buvo tikrai įdomus - paklausykit - www.lrv.lt

Tiesa, pirmadienį maloni ponia (R. Laukutienė) iš Vyriausybės aprodė mums visą pastatą, papasojo jo istoriją... Svarbiausia, ką turėjome įsidėmėti - šis pastatas puikiai tinka senamiesčio architektūroje, yra veik nepastebimas, demokratiškas... Žodžiu, architektas Čenavičius pasistengė. O kitą dieną buvome supažinti su Ministro Pirmininko protokolu ir jo subtilybėmis: patikėkite, nėra taip lengva suorganizuoti susitikimą su aukšto rango valstybės atstovais ir nepamiršti teisingos spalvos kaspino ar gėlės...

Ką mes dar pamiršome? Apsilankėme finansų ministerijoje {Vilniaus vartai}, paklausėme paskaitos apie Europinių lėšų, BVP, BPD ir suderinamumo sąsajas (arba atvirkščiai). Įvairios mutacijos. O dabar geriam arbatą ir laukiam susitikimo su Saulėlydžio komisijos pirmininku V. Milakniu. Neabejojam - bus įdomu.

Pijus ir Unė

Ramintos pirmoji diena Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje

Vos tik atvykus į Vyriausybę ir su visais susipažinus - lengviau atsipūčiau ir drąsiai žengiau kartu žingsnius link mūsų pažintinės praktikos.Po Ministro Pirmininko sveikinimo visi išsiskirstė į savo minsterijas, o mes - Unė, Pijus ir aš, ėjome į posėdį, kuriame dalyvavo visi ministerijų ministrai ir pats A.Kubilius. Jis drąsiai mus pasitiko žodžiais: "Susipažinkite, štai čia - mūsų Vyriausybės šešėliai".Kuomet nuvažiavau į savo pasirinktą ministeriją - Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, mane pasitiko nuoširdumu kupina Ministro patarėja. Mes smagiai pasišnekučiavome , papietavome, susipažinau su jos kolegų "šeima" ir išskubėjau į "Vaikų teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą". Ten praleidusi kelias valandas grįžau į jaunimo nakvynės namus pas kitus abiturientus ir kolegas. :-)Dėkoju visiems organizatoriams ir su nekantrumu laukiu susitikimo su ministru Jankausku , bei naujų įspūdžių.

2009 m. rugpjūčio 24 d., pirmadienis

Pirmadienis Vidaus Reikalų Ministerijoje

Pirmoji projekto „Moksleiviai į Vyriausybę“ diena prasidėjo Ministro Pirmininko sveikinimo kalba ir jo patarėjo įsimenančiu raginimu, kuriuo man teko nuolat vadovautis, būti aktyviems ir drąsiems. Po to nukeliavau į VRM. Deja, joje nebuvau sutiktas kaip vyliausi. Ryšių su visuomene specialistė, kuri turėjo mane pasitikti, buvo išsijungusi savo mobilų... Susisiekęs su šia darbuotoja, buvau nuvestas „valandai“ į Bendrąjį departamentą, kuriame ir turėjo baigtis šios dienos pažintis su ministerija. Džiugu, kad čia mane šiltai priėmė Dr. Petras Stankeras, Veiklos planavimo ir organizavimo skyriaus vyr. specialistas. Pirmiausiai, pristačiau projektą kuriame dalyvauju, išdėsčiau savo siekius ir tikslus. Jis gyvai, įdomiai ir vaizdžiai papasakojo apie VRM istoriją, buvusius ministrus, VRM veiklą, savo darbą, VRM vykstančius pokyčius ir kaitą, kuriuos jis patyrė per savo darbo metus. Šio specialisto pagrindinė darbo sritis – Strateginis planavimas man paliko didelį įspūdį. Vėliau išsiprašiau, kad kas nors papasakotų apie ministro darbą ir tada mane nuvedė pas ministro padėjėją, kuri bendrais bruožais papasakojo apie ministro ir viceministrų kasdienę veiklą, darbotvarkės ypatumus. Ji siekė apibūdinti jų darbą, ne tik kaip teisės aktų ruošimą, bet ir kasdienį rūpinimąsi ir domėjimąsi tikrąja Lietuvos saugumo padėtimi. Šią dieną teko susidurt su įvairiais darbuotojais: su užsidegimu ir aistra dirbančiais savo darbą ir abejingais, skubančiais „prastumti“ darbo valandas. Keista, kad teko pačiam daugiau klausinėti ir „traukti“ atsakymus.
Anksčiau nemaniau, kad patriotizmas yra labai svarbus, bet po šios dienos tai supratau, nes jo tikrai reikia dirbant darbą, kurio padarinius jaučia visa šalis.

1-oji diena ŠMM

Labai laukiau šios dienos ir kai galiausiai ji išaušo, negalėjau tuo patikėti.. Darbą pradėjome ŠMM Ryšių su Visuomene skyriuje. Iš pradžių prisistatėme ir papasakojome, kas mus konkrečiai domina šios ministerijos veikloje. Mūsų nuomonės sutapo: labiausiai norėtume sužinoti apie šių metų Aukštojo Mokslo Reformą, o galimybei pasitaikius norėtume apsilankyti ŠMM Studijų departamente, bei įvairiausiuose centruose pvz; Lietuvos jaunųjų gamtininkų centre arba Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centre. Aida Janionytė, šio skyriaus darbuotoja, atsižvelgė į mūsų interesus (norus) ir pagal juos sukūrė mums dienotvarkę visai savaitei =)) pvz.: jau ketvirtadienį turėsime galimybę dalyvauti Švietimo įstatymų svarstymo procese. Po pokalbio mums pravedė trumpą ekskursiją po ŠMM. Paaiškėjo, kad šis pastatas ne toks jau ir mažas =)). Be galo malonu buvo susipažinti su ministru Gintaru Steponavičiumi, nors ir trumpam, bet visgi pavyko. Ministras pažadėjo, kad šią savaitę dar būtinai pasikalbėsime.
Dienos kulminacija įvyko per Pagrindinio ir Vidurinio Ugdymo skyriaus posėdį. Dr. Loreta Žadeikaitė prijungė mus prie posėdžio diskusijos. Susipažinau su vyriausiąja specialiste,Ona Čepulėniene, kuri užsiima Tautinių mažumų klausimais. Su ja pasikalbėjome apie 29 ir 30 švietimo straipsnius, kurie bus įgyvendinti 2012-2013m., j7 teigiamas ir neigiamas puses. Dovanų gavome rašiklį bei knygutę. Posėdžio metu atėjo vice ministras, Vaidas Bacys, kuris atsakinėjo į mūsų klausimus. Apie 17 valandą mūsų pirmoji darbo diena pasibaigė. Man lb ši diena patiko, todėl nekantraudama laukiu rytojaus.
Esu dėkinga savo kolegėms, Marijai ir Robertai, už gerą kompaniją. Jau užtikrintai galiu pasakyti – su jomis tikrai bus įdomu stažuotis=)).

Ūkio ministerija Gintarės akimis :)

Prisipažinsiu - pirmoji projekto diena nustebino ir sužavėjo. Ministrui Pirmininkui pasveikinus visus projekto dalyvius ("Šešėlinę vyriausybę", kaip kad pats mus pavadino), jau pradėjau nekantrauti - buvo tikrai smalsu, ką naujo sužinosiu Ūkio ministerijoje. Pirmasis pusdienis, praleistas Europos Sąjungos struktūrinės paramos departamente, susuko galvą - daug naujos informacijos, daug naujų žmonių, daug įspūdžių. Antrąją dienos dalį praleidome Europos Sąjungos reikalų departamente: Osvaldas Šmitas, departamento direktoriaus pavaduotojas, paaiškino, ką konkrečiai veikia šis departamentas, kaip veikia visas mechanizmas ES - koks ilgas kelias nueinamas iki palankaus visoms ES narėms sprendimo priėmimo. Kiti departamento darbuotojai taip pat mielai papasakojo apie savo darbą ir ne tik - spėjome pamatyti ir jų naudojamas inovatyvias programas, ir apie save papasakoti (visiems buvo smalsu, kas gi tokios pas juos užsuko), ir pamatyti, kaip be teismų bandomos išspręsti ES piliečių problemos, ir dovanų dar gavome ;).
Žinau vieną posakį: kaip pradėsi savaitę, tokia ji ir bus. Šį pirmadienį atsidūriau tarp tikrai kompetentingų ir savo darbą išmanančių žmonių - greičiausiai kitos dienos taip pat žada puikius įspūdžius ir naujų žinių.

Šios dienos verdiktas: pradžia puiki :)

Diena finansų ministerijoje

Pirma diena, o galvoje liko tiek daug informacijos. Ir negaliu sakyti kokios, nes tai slapta. Finansų ministerija paliko labai gerą įspūdį. Joje dirba tikrai rimti ir kompetetingi žmonės, kurių darbas sunkus ir reikalaujantis atsidavimo... Tai labiausiai žavi. Nekantraudama laukiu rytojaus, kuris daug žada. Noriu ten sugrįžti! :)

Pirmadienis ŠMM

Na, ką gi, pirmoji projekto diena:) Ji prasidėjo ne nuo ministerijos ir netgi ne nuo Vyriausybės, o nuo Jaunimo namų Filaretų gatvėje. Labai smagiai nusigavusius iki Vyriausybės, mus pasveikino Ministras Pirmininkas, tuoj išskubėjęs į kassavaitinį pasitarimą. Tuomet projekto dalyviai ėmė skirstytis į ministerijas.
Į ŠMM žingsniavome trise: dvi abiturientės ir pirmakursė, žinoma, labiausiai besidominčios aukštojo mokslo reforma. Visgi šios ministerijos veikla apima kur kas daugiau sričių. Tai ir pradinis, ir bendrasis ugdymas, ir t.t. Iš pradžių patekome į Ryšių su visuomene skyrių. Ten darbuotojos paaiškino, kad vasara - ne pats tinkamiausias metas praktikai tokioje ministerijoje, nes mokyklos bei ugdymo centrai dar tik bunda iš atostogų (nereikia manyti, kad tinginiaujama visus metus;)). Vis dėlto pirmoji diena, kurios planas iš esmės gimė spontaniškai, paliko išties puikius įspūdžius ir... gerą nuotaiką;) Aišku, ne be kolegių stažuotojų pagalbos;)
Ryte išnaršėme ministerijos užkaborius. Viename jų netgi aptikome kavinę;) Papietavusios surengėme apsilankymą Strateginio planavimo ir analizės skyriuje, kur kiek plačiau susipažinome su jo veikla, kuri iš esmės apima švietimo kaitą, jo procesus. Tada mūsų laukė ko gero didžiausias šiandienos įvykis - susitikimas su ministru Gintaru Steponavičiumi. Deja, jis truko vos kelias minutes, nes ministro darbotvarkė buvo gerokai labiau užimta nei mūsiškė;) Taigi, šiandienos vinimi tapo Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus posėdis. Skamba nuobodžiai, ar ne? Bet liūdėti neteko! Tarp darbuotojų virė karštos diskusijos, todėl tikrai nebuvo laiko nei miegoti, nei net prisnūsti! Įspūdį paliko labai energinga skyriaus vedėja. Ji pasistengė, kad mes ne tik smaksotume, bet dalyvautume diskusijoje bei galėtume pasakyti ir savo nuomonę tam tikrais klausimais. Vėliau posėdžiautojus aplankė viceministras, kuriam teko užtrukti, matyt, ilgiau nei planavo:) Galėjome jam užduoti klausimus ir išgirsti atsakymus iš pirmų lūpų. Nesu tikra, ar po šio pasitarimo viceministro darbo diena baigėsi, bet mūsų - taip:)
Tokie gal kiek padriki įspūdžiai po pirmosios dienos:) Žinoma, rašliava toli gražu neatspindi nei jausmų, nei nuotaikos, bet viliuosi, kad nors truputį pavyko juos perteikti:) To be continued, kaip sakoma;)

KAM

Labai įdomi diena! :) Susipažinau su Krašto apsaugos ministerijos stuktūra, esminiais veikimo principais, keliais departamentais ir jų veikla, taip pat turėjau progos pabendraut su puikiais ministerijos darbuotojais :) be to gavau daug naujų minčių apmastymams apie Lietuvos krašto apsaugą ir apie tai, kokia kariuomene mums yra reikalinga..

1oji diena Ūkio ministerijoje

Man, ši diena labai patiko. Sužinojau gana nemažai naujo apie Europos sąjungos strukūtinės paramos departamento veiklą,smulkųjį ir vidutinį verslą. Buvau pavaišinta labai skania kava ir taipogi buvo atsakyta į visus, mane dominančius klausimus.
Ir esu labai pavargusi, nuo didelio,bet naudingo informacijos kiekio, kurį šiuo metu bandau sudėlioti į reikiamas vietas. Tikiuosi, jog kitos dienos, bus taipogi naudingos arba netgi naudingesnės už pirmąją, judant mano tikslų užsibrėžimo link.

Pirmoji diena :)